ONDUTERM

Główną zasadą działania foli termoizolacyjnych Onduterm jest odbicie emitowanej energii cieplnej w postaci promieniowania od ekranu jakim jest termoizolacja refleksyjna.

Onduterm składa się z 2 warstw zewnętrznych, metalizowanych i zbrojonych folii poliestrowych i wypełnienia w zależności od wersji, z kilku warstw maty poliestrowej, folii metalizowanej i dodatkowych warstw pianki polietylenowej ( dotyczy odmian Onduterm 11P i 15SP). Działa na zasadzie lustra obijającego energię cieplną, na jej efektywność wpływa liczba poszczególnych warstw materiału i ich grubość..

Onduterm odbija od swojej powierzchni do 92% promieniowania cieplnego i jest w stanie wchłonąć jedynie 1& energii cieplnej. Promieniowanie podczerwone stanowi 90% całkowitego nośnika energii cieplnej w budynkach w lecie oraz około 75% całkowitego rzenoszenia energii w zimie. Stosowanie termoizolacji Onduterm pozwala na osiągnięcie 30% oszczędności przy ogrzewaniu lub chłodzeniu.

STRATY CIEPŁA W BUDYNKU JEDNORODZINNYMZALETY

Oszczędność powierzchni - Jest kila razy cieńsza niż tradycyjne izolacje przy zachowaniu podobnych parametrów termicznych. Bardzo przydatna przy termorenowacji.
Oszczędność energii - Zastosowanie mat izolacyjnych Onduterm zmniejsza zużycie energii.
Materiał bezpieczny dla ludzi i środowiska
Prosty, szybki i tani montaż - Łatwo dopasowuje się do powierzchni, jest lekki i łatwy w transporcie.IZOLACJA DACHÓW - DACH "CIEPŁY"IZOLACJA DACHÓW - DACH "ZIMNY"